Samong

Projekt „Samong” – wyprawa do wnętrza kobiecości

Indonezja, Wyspa Bali, 6-19 września 2017

 

Organizator: Pracownia Rozwoju ProArche we współpracy z firmą trekkingową Adventure-Expedition
Termin:  6 do 19 wrzesień 2017
Liczba uczestników:  maks 12 osób


„Ciało jest brzegiem oceanu istnienia”

Mistrz suficki

„Na początku nie istniało nic. Wszędzie panowała pustka.
Potem stworzony został na falach oceanu żółw i spoczywająca na nim wyspa”

(Tak właśnie według starych manuskryptów powstała wyspa Bali)


Wyspa Bogów – tak czasami mawia się o Bali. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym rozwinęła się niepowtarzalna cywilizacja. Ta nieduża (szeroka na 100 km i długa na 150 km) wulkaniczna wyspa nazywana jest też arcydziełem bogów i porankiem świata. Wnętrze wyspy jest górzyste, wznoszą się tu stożki nadal aktywnych wulkanów. Najwyższy – Gunung Agung(3142 m n.p.m.) jest świętą górą i siedzibą bogów, podobnie jak Semeru na sąsiedniej wyspie Jawie.

Nasza wyprawa na tę magiczną wyspę jest połączeniem pasji podróżowania, doświadczania innych kultur z osobistym wzrastaniem. To jednocześnie podróż do tego miejsca w sobie, w którym panuje spokój, cisza i akceptacja tego, co jest.Natura to dla Balijczyków źródło życia i mądrości. Dlatego na wewnętrzną przewodniczkę wybrałyśmy Samong – balijską tygrysicę. Wierzymy, że jest w niej, podobnie jak w każdej kobiecie, dzikość, ale i delikatność, siła i uległość, twardość i miękkość.

Bywa, że na co dzień brakuje nam uważności na to, co podpowiada nasz wewnętrzny głos. I chociaż ciało przemawia do nas, domaga się zmiany, nie zawsze je słyszymy. Jeśli pozwolisz uczynić je swoim własnym uzdrowicielem, wyruszysz w podróż pozwalającą nie tylko przyjrzeć się reakcjom twojego organizmu, ale – dzięki metodzie Somatic Experiencing® i Psychodramie – nauczysz się także, jak możesz z nim współpracować, by polepszyć samopoczucie i czerpać większą radość z życia, by rozbudzić kreatywność i spontaniczność, by zyskać dostęp do swojej kobiecości, seksualności i zmysłowości.

Pozwól sobie w bezpiecznym, kobiecym kręgu – zaprosić TĘ najprawdziwszą, jedyną i niepowtarzalną. Wejdź z nami na wulkan Agung i powoli, krok po kroku, poprzez doświadczanie ciała, przebijaj się przez skorupę własnych ograniczeń i odkrywaj wyższy poziom świadomości – miękką, delikatną i gorącą lawę. Nasza mądrość tkwi w nas samych, w tym, co blisko natury, ciała, dlatego odkrywajmy ją wspólnie w rozmowach, w ruchu, w zapachu kadzideł, smaku balijskich potraw, w rytuałach, dotyku, kontakciez pięknem. Gdzieś pomiędzy niebem a ziemią, ogniem i wodą, tym, co pierwotne, cielesne i duchowe, szukaj swojego rytmu, wymiaru, sensu, siebie.

Program obejmuje m.in.:

  • warsztaty Somatic Experiencing® (doświadczanie somatyczne/praca z ciałem, 2 x 6 h zajęć)
  • warsztaty Psychodramy (trening spontaniczności, 2 x 6 h zajęć)
  • wejście na wulkan Agung (3142 m npm), najwyższy szczyt na wyspie, przez Balijczyków uważany za świętą górę.

By zapewnić uczestniczkom pełne bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę, wyprawę tę współorganizujemy z Adventure Expedition (www.adventure-expedition.pl), firmą trekkingową z Poznania, która ma wieloletnie doświadczenie górskiei podróżnicze. Jej specjalizacją jest organizacja wypraw trekkingowych w małych grupach, zwłaszcza w miejsca trudno dostępne. Naszym przewodnikiem po Bali będzie m.in. znany podróżnik Jerzy Kostrzewa, który wielokrotnie bywał na wyspach Indonezji i który – jako pierwszy Polak – zdobył najwyższy szczyt Indonezji i Oceanii – Piramidę Carstensza. Będzie również okazja, by posłuchać jego opowieści z podróży w najdalsze zakątki świata.


Szczegółowy plan wyprawy:

6 września
wylot z Warszawy

7 września
przylot do Denpasar – stolicy wyspy, z lotniska  transfer do butikowego hotelu w wiosce Sideman. Hotel to ekskluzywne bungalowy położone wśród malowniczych, zielonych tarasowych pól ryżowych

8 września
powitalne śniadanie, po południu – zwiedzanie okolic, klimatycznych wiosek i spacer przez ryżowe pola tarasowe

9 września
po śniadaniu wyprawa do jednego z najświętszych miejsc na Bali: Pura Besakih – Świątyni Matki u podnóża Gunung Agung – mitycznego wulkanu, będącego, w przekonaniu Balijczyków, siedzibą bogów. Pura Besakih to największa i najważniejsza świątynia na wyspie. Sama wioska jest kompleksem dziesiątek świątyń hinduistycznych, budowli w kształcie pagód. Następnie przejazd do masteczka Ubud, będącego kulturalną stolicą wyspy. Wizyta na lokalnym targowisku sztuki, a późnym popołudniem uczestniczymy w wyjątkowym spektaklu w tradycyjnym balijskim teatrze. Wieczorem powrót do Sideman.

10 września
warsztaty psychodramy

11 września
warsztaty psychodramy – cd., wieczór – spotkanie z podróżnikiem, Jerzym Kostrzewą

12 września
lazy day,  wieczorem – wyjście na wulkan Agung. Trekking na Agung (3142 m n.p.m ). O północy wyruszamy prywatnym busem do miejsca o nazwie Pura Pasar Agung (1600 m npm), stąd zaczynamy nasz trekking. Podejście szybkie trwa ok. 5 do 6 godzin, zejście ok. 5 godzin. Wyruszając nocą, idziemy przez las deszczowy, daje to posmak prawdziwej „tropikalnej nocnej leśnej przygody”. Po wyjściu z lasu deszczowego ścieżka bardzo stromo wspina się po skalistych grzędach, aż na jeden z wierzchołków wulkanu Agung (3142 m n.p.m ). Szczyt wulkanu jesteśmy wstanie osiągnąć we wczesnych godzinach porannych (wschód słońca). Zejście dość wyczerpujące, strome, należy zachować szczególną ostrożność. Do podnóża wulkanu, czyli Pura Pasang Agung dojdziemy do godz. 13.00 . Transfer do butikowego hoteliku, w którym czeka nas relaks, basen i wspaniała kuchnia balijska. Czas trwania łącznie wejścia i zejścia: ok. 11-12 godz., przewyższenie: 1500 m npm.

13 września
relaks po powrocie górskiego trekkingu wulkanu Agung

14 września
zajęcia Somatic Experiencing®

15 września
zajęcia Somatic Experiencing®

16 września
transfer na półwysep Nusa Dua i zakwaterowanie w jednym z luksusowych hoteli położonych przy plaży

17 września
dzień wypoczynku, kąpieli w słońcu i Oceanie Indyjskim. Wieczorem  pożegnalna kolacja.

18 września
spotkanie pożegnalne, transfer na lotnisko, wylot z Denpasar

19 września
powrót do Polski (Warszawa).

 

 


Organizatorzy wyprawy zapewniają w cenie:

  • wszystkie noclegi z pełnym wyżywieniem w czasie pobytu na Bali (śniadanie, lunch, kolacja), dla chętnych sesja balijskiego masażu relaksacyjnego
  • wszystkie transfery
  • wszystkie wycieczki kulturowe w czasie pobytu na Bali
  • trekking z wejściem na najwyższy wulkan wyspy Agung

Cena nie obejmuje:

  • biletu lotniczego powrotnego do Denpasar
  • dodatkowych napojów
  • zwyczajowych napiwków

Koszt wyprawy:

2880 USD/osobę + bilet lotniczy tj. koszt od 3400 do 4400 zł (im wcześniejszy zakup biletu, tym lepsza cena).


Kontakt:

Dorota Mrozek        T. 605 218 314, proarche@proarche.pl
Jerzy Kostrzewa      T. 605 043 453, kontakt@adventure-expedition.pl