O nas

Pracownia ProArche

Jako zespół integrujemy różne podejścia terapeutyczne i prorozwojowe, a łączy nas dbałość o  klienta. Ponieważ rozwój wiąże się dla nas z poczuciem dobrostanu psychicznego, współpracujemy z Poradnią Zdrowia Psychicznego Epimeleion.

Zapraszamy do wspólnej podróży, która prowadzić może różnymi ścieżkami i przebiegać w indywidualnym tempie.


Zespół

dorota

Dorota Mrozek

– psycholożka, psychoterapeutka, certyfikowany praktyk SE (Somatic Experiencing Practicioner), także dr nauk hum. w dziedzinie literaturoznawstwa. Obecnie asystentka w zespole Doris Rothbauer, prowadzącej trzyletni kurs SE we Wrocławskiej Pracowni Psychoterapii i Terapii „Plus”.

Łączy podejście systemowo-narracyjne z metodą SE, pozwalającą na pracę w obszarze traumy również od strony odczuć z ciała. Prowadzi terapię indywidualną oraz – we współpracy z drugą terapeutką – terapię par i rodzin. 

W przeszłości pracowała jako adiunkt w IFP UAM, specjalizując się w literaturze dziecięcej i jej kontekstach, także – psychologicznych. Od 2011 r. pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego Epimeleion, od dwóch lat prowadzi i rozwija również Pracownię ProArche.

Ukończyła całościowy kurs psychoterapii systemowej indywidualnej, par, rodzin i grupowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (WTTS) w Poznaniu, w tej chwili w trakcie kilkuletniego szkolenia dyplomowego w Instytucie Terapii Narracyjnej w Londynie (ukończyła Level Two Training in Narrative Therapy). Systematycznie uczestniczy w konferencjach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych (m.in. „Release of Trauma Trough the Body – 1th European Conference on Somatic Experiencing”, 4-6 VI 2015, Helsingor, Dania; „Co-constructing bridges of meaning – 4th Europe+ Conference of Narrative Therapy and Community Work”, 6-9 VII 2016, Barcelona; „1th Conference of Narrative Therapy and Community Work”, 29-30 VI 2017, Brighton). Regularnie bierze udział w Zjazdach Psychiatrów Polskich PTP (Katowice, 16-18 VI 2016 r.; Lublin, 27-29 VI 2013 r.) czy EPA (26th European Congress of Psychiatry, Nicea, 3-6 III 2018 r.).

Swoją pracę poddaje superwizji w Polsce i za granicą.

Jest członkiem WTTS, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Somatic Experiencing.

tel. 605 218 314; www.dorotamrozek.pl


magda

Magda Dzięgielewska

– psychodramatystka, doświadczony pedagog i dydaktyk, hispanistka. W swojej pracy wykorzystuje podejście psychoterapeutyczne egzystencjalne wg Moreno. Ukończyła szkolenie  I  i  II stopnia w Psychodrama Institute für Europe, jest absolwentką Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Dydaktyki.

Społeczniczka działająca charytatywnie na rzecz dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo –wychowawczych, współzałożycielka Fundacji Chcemisie oraz Fundacji Pomocy Dzieciom – Tak po Prostu. Od 12 lat towarzyszy dzieciom i młodzieży po traumach oraz ich  opiekunom w szukaniu mocy i zasobów. Tworzy spektakle dla wychowanków ośrodków, współpracuje z ich rodzinami. Prowadzi warsztaty terapeutyczne dla młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizuje warsztaty, koncerty, eventy charytatywne. Jest członkinią Polskiego Instytutu Psychodramy.

tel. 605 677 963; www.takpoprostu.org


aldona

Aldona Kłobska

–  trenerka, coach, fizjoterapeutka. Z racji wykształcenia bliska jest jej praca z ciałem, wie, że to ciało mówi nam o aktualnej kondycji stanu umysłu i ducha. Dyplomowana, doświadczona trenerka (umiejętności trenerskie zdobywała we Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz coach (w akredytacji ICF) – ukończyła Erikson College International „The Art and Science of Coaching”. Posiada 18-letnie doświadczenie pracy w dużych międzynarodowych firmach, poznała również specyfikę małych i średnich przedsiębiorstw.

Uczestniczyła w projekcie coachingowym jako coach dla „Akademii Przywództwa Liderów Oświaty” Jacka Santorskiego, organizowanym przez fundację Humanites. Prowadzi firmę szkoleniową zajmującą się motywacją, przywództwem oraz  budowaniem zaangażowania. Jest wolontariuszem i spikerem Fundacji CSR Res severa www.ressevera.pl. Współtworzy Festiwal filmów odpowiedzialnych 17 celow www.17celow.pl

tel. 600 305 172; http://www.lokomotywacja.pl


monika

Monika Wirżajtys

– psycholożka, terapeutka, teatrolożka, SEP (Somatic Experiencing Practicioner, nr certyfikatu EASE: PLPLUS 16027). Obecnie asystentka w zespole Doris Rothbauer, prowadzącej trzyletni kurs SE we Wrocławskiej Pracowni Psychoterapii i Terapii „Plus”. W swojej pracy wykorzystuje sztukę, psychodramę i doświadczanie somatyczne.

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, szkolenie psychoterapeutyczne I stopnia (Psychodrama Institute for Europe E.V., Berlin, Certificate 2009), prezes Fundacji Wytwórnia Marzeń, współzałożycielka Fundacji Art-House oraz Gabinetu Komunikacji Born2Create w Warszawie; prowadzi również prywatną praktykę terapeutyczną  w Instytucie Terapii Integralnej, zajmując się między innymi leczeniem stresu, traumy, depresji czy PTSD; wykłada, realizuje programy szkoleniowe i warsztaty (m.in.: TEDx Bydgoszcz, UKW, WSI, WSG, Collegium Medicum); reżyseruje spektakle teatralne, pisze bajki i piosenki; skuteczność swoich metod terapeutycznych sprawdzała nawet w więzieniu. Fanka kreatywności zorientowanej na wartości i sens.

tel. 509 401 889;  www.wytworniamarzen.pl

Współpraca

Izabela Rzysko

– w Pracowni ProArche prowadzi zajęcia jogi w podejściu vinyasa krama. O swoim podejściu do jogi mówi: „Mam takie swoje motto, które towarzyszy mi od kilku lat i w pełni oddaje to, czym dla mnie jest joga. Można rozwinąć matę i ćwiczyć asany, zejść z niej i nie mieć pojęcia, czym jest joga, ale można też rozwinąć matę i praktykować w totalnym skupieniu i oddaniu, po czym zejść z niej i poczuć, że dopiero wtedy zaczyna się joga. Właśnie tak staram się do tego podchodzić, nie zapominać, że najważniejsza joga to ta w codziennym życiu, a asany są częścią większej całości.

Do w pełni świadomej praktyki jogi dojrzewałam kilka lat. Dzisiaj to jest moja ścieżka, którą podążam, której jestem wierna i całkowicie oddana. Nic nie daje mi tyle siły, nie uczy takiej pokory i nie daje takiego dystansu do życia jak codzienna praktyka.

Styczeń 2016 i marzec 2017 roku spędziłam w Mysore ucząc się pod okiem Saratha R. Joisa w Patthabi Jois Ashtanga Yoga Institute. To były najpiękniejsze i najważniejsze miesiące w moim jogowym życiu.

Przyszedł taki moment, że chciałam podzielić się radością z praktyki z innymi, i bardzo chciałam stanąć po drugiej stronie maty. W 2018 roku ukończyłam nauczycielski Ashtanga Vinyasa Yoga RYS 200 Yoga Alliance z Basią Lipską. We wrześniu 2014 roku rozpoczęłam kurs nauczycielski u Macieja Wieloboba (Kurs nauczycielski Vinyasa Krama. Nieprzerwanie trwa ze wzgldu na dojazdy do Krakowa). Ukończyłam szkolenie dla instruktorów jogi „Fizjoterapeutyczne aspekty jogi. Metodyka nauczania asan” u Mateusza Stańczaka. W czerwcu 2016 roku ukończyłam Ashtanga Yoga Teachers Training z Manju P. Joisem w Berlinie.

Uczestniczyłam w warsztatach prowadzonych przez: Basię Lipską Larsen, Manju Pattabhi Joisa, Marię Stróżyk, Ewę Makowską, Macieja i Agnieszkę Wielobób, Patrycję Gawlińską, Agnieszkę Berę, Nancy Gilgof, Przemka Nadolnego, Marię Stróżyk, Mateusza Dekera, Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską, Andreę Lutz, Mateusza Stańczaka, Davida Keila, Beatę Darowską, Justynę Jaworską, Dany Sa, Davida Garrigues’a.

Na co dzień praktykuję Ashtanga Vinyasa Yogę i Vinyasa Kramę. Jedna pobudza moją spokojną naturę, a druga wycisza tę, która bardzo potrzebuje wyciszenia.”

tel. 668 067 395; http://www.izabelarzysko.pl